Tipy pre nájdenie strateného zvieraťa

0

Zavolaj všetky okolité mestské policajné oddelenia a upozorni ich na stratu tvojho zvieraťa. Uveď plemeno, veľkosť, pohlavie, farbu, meno zvieraťa, miesto kde sa stratilo alebo kde bolo naposledy videné. Uveď svoje meno a telefónne číslo pre prípad, že sa nájde. Policajti ho síce nebudú cielene hľadať, ale upozornia ťa, ak ho uvidia.

0
Zavolaj všetkým miestnym útulkom a humánnym spoločnostiam, aby si ich upozornil na stratu tvojho zvieraťa a poskytni im jeho opis. Nezabudni im denne zavolať, aby si zistil aktuálny stav zvierat v útulku a či sa medzi novoprijatými zvieratami nenachádza práve to tvoje. Upozorni tiež svojho veterinára.
0
Je tvoj pes alebo mačka čipovaná? Ak áno, nezabudni zavolať svojmu veterinárovi aj z dôvodu, aby zaznamenal, že zviera je stratené. Pri volaní sa uisti, že tam uvedené tvoje kontaktné údaje sú správne.
0

Vytvor letáky, ktoré zahŕňajú:
– obrázok zvieraťa, meno, veľkosť a pohlavie.

– dátum, od kedy chýba a kde a kedy bolo naposledy videné.

– tvoje telefónne číslo a poznámku, ktorá hovorí o možnosti zavolať ti kedykoľvek. Leták by nemal vyzerať preplnene. Napíš ho so zvýraznenými dôležitými časťami. Uisti sa, že používaš obrázok, ktorý je jasný a dostatočne veľký na to, aby ľudia ľahko identifikovali tvoje zviera

0
Urob pre začiatok aspoň 500 kópií zviera

0
Daj letáky do poštových schránok domov v oblasti, kde bolo tvoje zviera naposledy videné.
0
Vždy sa uisti, že máš záznamník alebo hlasovú poštu. Ak je to možné, zabezpeč si niekoho, kto môže na hovory vždy odpovedať, ak to nemôžeš urobiť ty.
0
Daj letáky na stĺpy v blízkosti poštových schránok, autobusových zastávok, lavičiek v parku … kdekoľvek, kde sú časté skupiny ľudí.
0
Daj letáky do okien a výkladov prevádzok a obchodov v meste.
0
Daj letáky deťom hrajúcim sa na uliciach a tým, ktorí jazdia na bicykli (niektorí dokonca umiestnili letáky na predok svojho bicykla!).
0
Daj letáky poštovým zamestnancom v celej oblasti. Pamätaj si, že každé mesto je rozdelené do rôznych častí. Každá sekcia môže mať rôznych zamestnancov. Snaž sa dostať ku všetkým a požiadaj ich, aby ti pomohli.
0
Oznam a obrázok umiestni do miestnych novín. Uveď tam rovnaké informácie, ako si uviedol na letákoch.
0
Prechádzaj sa vo dne aj v noci a hľadaj svojho psa alebo mačku v oblasti, o ktorej si myslíš, že tam môže byť. Zavolaj na neho, ak má obľúbenú hračku, môžeš ju vyskúšať zobrať so sebou a pískať na nej. Požiadaj svojich príbuzných alebo známych, aby ti pomohli s hľadaním strateného zvieraťa. S najväčšou pravdepodobnosťou zviera v nocí spí a skoro ráno vyrazí na cestu.
0
Hľadaj svoje stratené zviera aj keď šoféruješ a požiadaj o to isté aj iných. Uisti sa ale, že niekto je vždy doma alebo že niekto je vždy schopný reagovať na telefonáty.
0
Okamžite odpovedz na akékoľvek telefonické hovory týkajúce sa spozorovania tvojho zvieraťa. Niektorí ľudia môžu volať a povedať, že videli psa alebo mačku „pred 2 hodinami“. Hoci sa zviera mohlo presunúť ďalej, určite skontroluj túto oblasť. Je to vodítko, kde by mohlo byť.
0
Prines so sebou fotografie svojho psa alebo mačky (originál, nie kópiu). Ak budeš hovoriť s niekým tvárou v tvár a ukážeš mu skutočný obraz, môže ľahšie identifikovať tvoje zviera. Čiernobiela fotokópia nie je tak presná.
Najlepšie, čo môžeš urobiť, keď sa ti stratí zviera je zapojiť do hľadania celú komunitu. Povedz to ľuďom, oznám to čo najväčšiemu počtu relevantných organizácií a zavolaj ich denne, aby skontrolovali aktualizácie. Urob a rozdaj letáky. Čím viac ľudí vie, kto je tvoje zviera a ako vyzerá, tým väčšia je šanca, že si ho niekto všimne a zavolá ti alebo ho vyzdvihne. Budeš prekvapený, koľko podpory vo svojom okolí získaš. Ľudia môžu hľadať tvojho psa alebo mačku sami, či už si to uvedomuješ alebo nie.
Budú chvíle, kedy budeš mať pocit, že sa niekde dostávaš … a budú chvíle, kedy budeš mať pocit, že hľadáš ihlu v kope sena.
Pamätaj si, že najdôležitejšie je vždy pokračovať v hľadaní!
Tvoje zviera je tvoj rodinný príslušník, nevzdávaj sa!
YouTube