Pár krokov od domova - ADOPCIE

Bernard má cca 6 mesiacov. 

Bol zachránený spolu so svojou sestričkou z osady , kde slúžili ako živé hračky … 

Bernard je veľmi priateľský psík, tak trochu dobrodruh, rád spoznáva všetko okolo seba, nebojí sa preskúmať všetko na zemi aj pod ňou. Na svoju stranu si získa aj takého psíka, ktorý iných veľmi nemusí. Je to skrátka kamarát do nepohody a tiež dobrý strážca. V dospelosti bude malého vzrastu. 

Bernard je očkovaný a čipovaný.

Julka je asi 3 ročná fenka, ktorej sa majiteľ zbavil. Na okraji lesa ju nechal napospas osudu. 

Je veľmi maznavá, hoci zo začiatku aj trochu opatrná. Ak sa presvedčí, že jej neublížite, bude za vami chodiť ako tieň. Je to vynikajúca spoločníčka pre mladých aj starších ľudí. 

Zbožňuje deti. Psíky a fenky má rada, mačky však neustále naháňa. 

Julka je očkovaná , čipovaná a kastrovaná.

Peťa bola nájdená vedľa cesty, neschopná pohybu, iba oddane čakala na pomoc zrejme po zrážke s autom. Mala zlomenú panvu, má teda za sebou náročnú operáciu a voperovaný klin. Nič z toho jej však nebráni, aby si užívala život so všetkým, čo k nemu patrí. Energie má na rozdávanie. 

Peťa je zo začiatku k ľuďom ostražitá, ale pomerne rýchlo pochopí, že je všetko v poriadku a nikto jej už neublíži. Ku psíkom, sučkám aj mačkám je veľmi priateľská. Jej predpokladaný vek je cca 6 mesiacov. V dospelosti bude stredného vzrastu. 

Peťa je očkovaná a čipovaná.

Ďurko bol nájdený pobehujúc po ceste s domotanými reťazami okolo krku a s ďalšou ťažkou, dlhou reťazou, ktorú ťahal za sebou. Napriek zverejnenej výzve sa k nemu nikto neprihlásil a tak je jasné, že Ďurko sa z väzenia, ktoré mu prichystal jeho majiteľ, dostal úplne sám. 

Ďurko je k ľuďom veľmi priateľský, zvieracích kamarátov si však vyberá. Nevadia mu sučky ani menší psí druhovia, na väčších psíkov však zvyčajne nereaguje dobre a hneď chce s nimi zápasiť. To je jediné negatívum, ktoré tento urastený mládenec má. Je zvyknutý byť vonku, kde vďačne stráži celý dvor. Nevadia mu ani mačky, ktoré jeho spoločnosť radi vyhľadávajú. Naháňa sa rád za loptičkami a najradšej sa mazná. 

Je to výborný parťák, ktorý sa od človeka, ktorého si obľúbi, nepohne ani na krok.

Berta bola jedným zo štyroch šteniatok, ktorých sa niekto zbavil tým, že ich hodil do žumpy. Našťastie pomoc bola na blízku a tak všetci drobci prežili. Traja zo súrodencov už našli svoje skvelé domovy, Berta ten svoj naj domov ešte stále hľadá. 

Je krásnou ukážkou zvieracej lásky, ktorá nepozná žiadne zábrany, keď príroda volá…..:) Berta je vlčiak v malom tele, no s veľkým srdiečkom a ešte väčšou radosťou zo života. Ustavične sa niečomu venuje, má rada svojich zvieracích kamarátov. Mačky občas ponaháňa, nikdy im však neublíži. 

Berta je také veľké, malé tešidlo, ktoré svojho dvojnohého parťáka zahrnie nekonečnou láskou.

Renča je asi 2 ročná sučka veľmi priateľskej povahy. Napriek tomu, že ju jej človek opustil, neprestala v ľudí veriť. Je veľmi oddaná a pokojná. Aj keď je mladá, nie je energická, vyhovuje jej skôr komótnosť, pomalé prechádzky a hlavne veľa hladkania a maznania. 

Renča je vhodná tak k deťom, ako aj k starším ľuďom. Nemá problém so psíkmi, niektoré sučky jej však nevyhovujú a tie vie od seba dosť razantne odohnať. To je jediný okamih, kedy vidíme Renču akčnú. To však trvá iba chvíľu a opäť je to pokojné a milé zlatíčko. Je vhodná do vnútra, kde si rada urobí pohodlie neďaleko svojho človeka, ktorého verne stráži. 

Renča je kastrovaná, očkovaná a čipovaná.

Linda je asi 2 ročná sučka plachej povahy. Nejaký čas jej trvá kým si zvykne na prítomnosť pre ňu neznámeho človeka, ak však zistí, že je milovaná, niet lepšej spoločníčky. Linda sa rada mojká, škrabká, hladká. To je činnosť, ktorej by sa dokázala venovať hoci aj celý deň. 

Bojí sa nepoznaných zvukov a ruchov. Potrebuje stabilné a pokojné prostredie, vtedy sa jej plachosť vytráca. Uprednostňuje byť vo vnútri, okrem mojkania, rada leňoší na gauči alebo v posteli. 

So psíkmi aj sučkami vychádza dobre, mačky jej nevadia, no ich prítomnosť nevyhľadáva. 

Linda je kastrovaná, očkovaná a čipovaná.

YouTube