Ľudská krutosť nepozná hranice. Pomôžete ?
Včera nám boli nahlásení títo dvaja drobci, ktorých niekto zanechal pred miestnymi potravinami v obci Vinica (VK). Napriek enormnej snahe zástupcov obce, nepodarilo sa vypátrať, kto sa týchto dvoch bezbranných stvorení takýmto bezohľadným spôsobom zbavil. Ide o 6 – 8 týždňové šteniatka, ktoré okrem prázdneho bruška trápi aj demodex, kvôli ktorému už stratili a stále strácajú značnú časť srsti, neustále sa vrtia, škrabú a trasú hlavou.
Hneď po prevzatí boli vyšetrení veterinárom a okamžite bola začatá liečba zameraná na vnútorné a vonkajšie parazity. Liečba demodexu môže byť zdĺhavá ,a teda aj finančne náročná. Šteniatkam navyše okrem tejto liečby bude nutné hneď, ako to ich zdravotný stav dovolí, podať protilátky proti parvovírusu, aby sme minimalizovali riziko ich napadnutia touto infekciou.
Po okúpaní, napapaní a podaní liekov sa drobci trochu upokojili a v teplom, čistom peliešku podriemkávajú a naberajú silu. Nám zostáva veriť, že aj s vašou pomocou, boj s týmto ochorením spoločne s drobcami čoskoro vyhráme.
Prosíme o finančnú pomoc, drobčeky môžete podporiť poslaním peňazí na náš účet IBAN: SK25 3100 0000 0010 0002 5982.
Do poznámky napíšte šteniatka s demodexom.
Ďakujeme!

YouTube